Ultrazvukové čistenie pleti

Ultrazvukové čistenie pleti

Jednou z najmodernejších súčasných metód odstraňovania nečistôt z pleti je ich hĺbkové čistenie ultrazvukom. Ultrazvuk dokáže pomocu špeciálnych emulzií a krémov,  pokožku dôkladne vyčistiť a oproti mechanickému čisteniu, chemickému pílingu či dermabrázii aj – bezbolestne ošetriť.

Ultrazvuk pomáha uvoľniť zanesené póry, zosvetliť pigmentové škvrny, odstrániť mílie (biele bodky, krupica), zjemniť vrásky a jazvy či zbaviť pokožku od akné, odumretých buniek a nečistôt. Ultrazvuk zbaví vašu pleť nadbytočného podkožného tuku a opuchov a zregeneruje pokožku.

V pleti vyčistenej ultrazvukom prebieha rýchlejšia iontová výmena, tvorba kolagénu, elastínu a kyseliny hyalurónovej. Preto bude vaša pleť pevnejšia, pružnejšia a mladistvejšia.

Pravidelná ultrazvuková starostlivosť zmäkčuje bunkový keratín a zvyšuje jej priepustnosť. Pomáha tým k väčšej absorpcii čiže vstrebávaniu účinných látok z najrôznejších kozmetických prípravkov.

To najdôležitejšie však je – že pravidelné hĺbkové čistenie pleti ultrazvukovými vlnami pomáha k spomaleniu starnutia vašej pleti.