Chemický peeling

Chemické peelingy 3.generácie zn. Sesderma!

Španielska značka dosadzovaná do medicínskych a kozmetických centier sa špeciálne zameriava na chemické peelingy, ktoré majú rôzne účinky:

Omladzuje pokožku

Vyhladzuje vrásky

Má bieliaci efekt na pigmentové škvrny

Regeneruje pokožku

Pri aknóznych prejavoch má antibakteriálne, protizápalové a dezinfekčné účinky

Vyhladzuje jazvičky po akné

Je to metóda ošetrenia, pri ktorej dochádza za pomoci chemických látok k odstráneniu, a tým aj vyhladeniu, povrchovej vrstvy pleti. „Ide o gél zložený zo zmesi AHA kyselín, napríklad mandľovej, mliečnej alebo glykolovej, spolu s inými pridanými látkami. Aplikuje sa na tvár i okolie očí a nechá sa určitý čas pôsobiť, zvyčajne od 5 do 15 minút.“

 

Pomocou chemického peelingu sa odstraňujú nečistoty z pokožky a vzniká stimulácia obnovy buniek.

 

Podporuje tvorbu kolagénu a elastínu, následkom čoho je pokožka hladšia, pevnejšia a pružnejšia, čiže má protivráskový a omladzujúci účinok. Vyhladzuje vrásky a regeneruje poškodenú pleť.

 

Zmierňuje mastenie pokožky, zamedzuje tvorbe komodónov a vyrážok. Veľmi dobre pôsobí na aknózne prejavy a jazvičky, ktoré sa jemne vyhladia. Má protizápalový, antibakteriálny účinok, ničí bakterie spôsobujúce zápaly na pokožke a zamedzuje tvorbe ďalších. Ak sa rieši problém akné, na pokožke sa stratia alebo podstatne zredukujú zapálené, ale i nezapálené prejavy. Je preto vhodná pre tých, ktorých trápi problematická pleť.

 

Chemický peeling dopomáha aj k regulácii tvorby melamínu. Zosvetľuje preto už vzniknuté pigmentové fľaky, fľaky po akné, tehotenské škvrny, a to v niektorých prípadoch až o 50-60%. Posilňuje obranyschopnosť pokožky a čiastočne zamedzuje vzniku ďalších škvŕn.